zenica üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi ile geleceğinize ışık tutmaya hazır olun. Çünkü eğitim hayatınıza en uygun kaliteyi Eurostar farkı ile gerçekleştirin.

Zenica Üniversitesi Hakkında Her Şey

Zenica Üniversitesi

Zenica’da üniversite eğitimini devlet okulla Zenica Üniversitesi, Bosna Hersek yükseköğretimde kalitenin artması için devlet yönetimi tarafından alınan kararla 1959 yılında kurulan metalurji mühendisliği fakültesi ile eğitim hayatına başladı. Dobroj kantonunda bulunan Zenica Üniversitesi,Zenica’da eğitim almak isteyen öğrencilere 2005 yılından itibaren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile de hizmet vermeye başlayan Zenica Üniversiteleri, ülkemizdeki Bahçeşehir Üniversitesi ile de işbirliği içerisindedir. Takip eden süreçte Zenica’da üniversite içinde bulunan makine mühendisliği fakültesi, uzmanların teknik bilgisinin gelişmesi için daha da zenginleştirilmiştir.

Savaş sonrası zor dönemde diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa çalışan ve halk komitesi kararlarıyla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünce yapısını destekleme fikrini benimsemiştir. rında yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olan Zenica Üniversitesi, 1994 yılında ülkenin demokratik yapısındaki değişim süreci içerisinde kurulan eğitim fakültesiyle birlikte Zenica üniversiteleri arasındaki prestijli yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları düşünüldüğünde bir devlet üniversitesi olduğu için avantaja sahip olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin yer aldığı eğitim fakültesini kısa süre içinde zenginleştirmeyi de başarmıştır.

7:30-16:00 saatleri arasında açık olan kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen bilimsel materyalleri barındırmakta ve Zenica’da üniversite okuyan tüm öğrencilere hizmet vermektedir.

Zenica Üniversitesi Bölümleri

Bosna Hersek üniversite ücretleri konusunda devlet okulu olduğu için öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Zenica Üniversitesi birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve uzman eğitimcileri ile tüm öğrencilerine sorunlarını aşmaları için danışmanlık hizmeti vermektedir. Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyenlere geniş bir yelpazeye yayılan bölüm seçenekleri sunan üniversite, Zenica üniversiteleri arasında en geniş kapsamlı eğitim veren kurumdur. Dil programlarından danışmanlık hizmetlerine, karşılama hizmetlerinden yerleştirme imkanlarına kadar tüm öğrencilere birçok alanda yardım eden Point Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunda dert etmenize gerek kalmadan Avrupa kökenli bir yükseköğretim almanızı sağlıyor.

 

EĞITIM FAKÜLTESI 4+1

Sınıf Öğretmenliği
İngiliz Dili ve Edebiyatı
Alman Dili ve Edebiyatı
BHS Dili ve Edebiyatı
Türk Dili ve Edebiyatı
Matematik ve Enformatik

Hukuk

Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku
Devlet ve hukuk tarihi
Ceza Adalet

Pedagoji Fakültesi

Okul öncesi
Sosyal pedagoji
Psikoloji

İlahiyat Fakültesi

İslam Düşüncesi ve Medeniyeti
İlahiyat
Doğu Dilleri ve Edebiyatı
Matematik ve Bilgisayar bilimleri 2 ,4

Metalurji Fakültesi Ve Malzeme Bilimi

Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme)
Metal Malzeme Bölümü
Metal Malzeme Mühendisliği
Kimya Bölümü

Makine Mühendisliği Fakültesi

Ürün Tasarım Mühendisliği
Ürün Teknolojileri Yönetimi
Cevre Bölümü
Cevre Mühendisliği
Bakım Bölümü (Madencilik, Metalurji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım)
Endüstriyel Tasarım
Endüstriyel Ergonomi
Enerji Mühendisliği
Proses Mühendisliği
Metroloji ve Otomasyon
Makine İdaresi

İktisat Fakültesi

İşletme Yönetimi
Ekonomi Yönetimi
Pazarlama
İşletme
Finans
Muhasebe
İstatistik
Politeknik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği
Genel Programlama Fakültesi
Bilgisayar üniversitesi
Yönetim bilişim sistemleri
Bilişim Donanımı Teknolojileri
Web Tasarım ve Bakımı

Mimarlık Fakültesi

Bilgisayar öğretmenliği
İletişim sistemleri ve ağları

Sağlık Bilimleri

Fizyoloji Anatomi Patoloji
Aile Hekimliği

Sağlık Yönetimi

Cerrahi Tıp

Sık Sorulan Sorular

Bosna-Hersek'te bulunan Zenica Üniversitesi, ulaşım ve maliyet konularını ve en önemlisi ele almak üzere konumlandırılmıştır.

Zenica Üniversitesi'nde okumak size yeni kültürler ve benzersiz deneyimler katacaktır. Ancak, hayatınızın temellerinden geleceğe en profesyonel şekilde ilerlemek için bir ilk deneyim sunacağı için Zenica Üniversitesi'nde okumak isteyebilirsiniz.

#zenicaüniversitesi #zenicadaeğitim #zenicaüniversitesi #zenicadaeğitimbölümleri #zenicadabölümler #zenicaüniversiteleri

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!