mostar üniversitesi

Mostar Üniversitesi

Sevimli ve huzur dolu, ekonomik anlamda son derece avantajlı bir kent olan Mostar, seçkin üniversitesi ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi kurulduğu 11 Şubat 1977 tarihinden itibaren içinde bulunduğu dönemin eğitim anlayışını modern bir şekilde düzenleyerek, bilimsel araştırma personellerinin kalitesini arttırarak ve gelişim süreci için finansal kaynak yaratarak kurumsallaşma yolunda ne kadar yol kat ettiğini herkese göstermiştir. 4000 mt²’lik eğitim ve araştırma alanı olan Mostar üniversitesi, birçok laboratuar ve derslikten oluşmaktadır. Mostar Şehri içerisinde bulunan üniversitenin yıllar içerisinde gelişme sürecine uygun bir şekilde yapılandırılmış binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorandı ve çağdaş bir yemekhanesi bulunmaktadır.

Mostar Üniversitesi Galeri

1993 yılının Kasım ayından itibaren Mostarda eğitim kalitesini arttırmaya yönelik yeni bir döneme giren diğer Mostar Üniversiteleri gibi eğitim görevlilerinin sayısını 250’ye çıkartan Mostar Üniversitesi, Mostarda eğitim veren diğer Mostar üniversiteleri öğrencileri ile birlikte yaklaşık 12 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Mostarda eğitim sürecinde yaşanan değişim ile üniversitede kolej seçeneği de bulunmaktadır. Diğer Mostar üniversiteleri ile ortaklaşa öğrenci birlikteleri tarafından düzenlenen organizasyonla, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs, barınma ve sağlık alanlarında yardım yapılmaktadır. Mostar eğitim sürecine yeni başlayan öğrenciler için öğrenci merkezinde; çevre gezileri, kültürel etkinlikler, seminerler ve Proje Tempus, Wus Avurturya Proje, EUA gibi okul içi etkinler düzenlenmektedir.

Mostarda üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti sunmak için Madrid, Granada, NoviSad, Kragujevac(SCG), Norveç Fen Bilimleri, Mısır İskenderiye, Jyvaskyla, Ljubljana üniversiteleriyle de modern bir işbirliği içerisine girilmiştir.

Point Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığı ile sizlere sunulan Mostar üniversiteleri içinde seçkin bir konuma sahip olan Mostar Üniversitesi’nde; Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, Öğretim Mühendisliği Öğretmenliği, Makine Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği gibi son yılların popüler mesleklerinin bölümleri de bulunmaktadır. Point Yurtdışı Eğitim Merkezi tüm öğrencilere danışmanlık, yerleştirilme ve dil eğitimi konusunda profesyonel ve akılcı çözümler sunuyor. Point Yurtdışı Eğitim Merkezi sizlere, Mostardaki üniversiteler arasında modern anlayışı ile fark yaratmış Džemal Bijedić Üniversitesi’nin öğrencisi olarak Avrupa standartlarında bir kalitede yükseköğreniminizi tamamlama ve Avrupa’nın kültür sentezi bir kentte okuma imkanı sunuyor.

Sık Sorulan Sorular Mostar Üniversitesi

Konvertibıl mark ya da değiştirilebilir mark olarak adlandırılır.

Jamal Biedic, eski Yugoslavya'nın ilk Müslüman başbakanıydı. 1971'den 1977'ye kadar başbakanlık yaptı. Bosnalı bir Müslüman olarak İslam alimlerinin desteğine sahiptir.

Bosna Hersek Üniversitesi Listesi

Bosna Hersek Üniversitesi
Saraybosna Üniversitesi
Zenica Üniversitesi
Mostar Üniversitesi
Tuzla Üniversitesi

Point Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan profesyonel danışmanlık ve aracılık imkanları ile Mostar eğitim imkanlarından yararlanabilir ve aldığınız Avrupa ölçekli yükseköğretim ile fark yaratabilirsiniz. Kariyer hedeflerine daha da kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlayan Point Yurtdışı Eğitim Merkezi güvencesi ileMostardaki üniversiteler, Avrupa kültürünün harmanlandığı bir ortamda öğrenim görmenizi sağlayacaktır.

#mostarüniversitesi #mostardaeğitim #mostareğitimmerkezi #mostardaüniversiteeğitimi #bosnadaeğitimmodeli #saraybosnaüniversitesinasıl

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!