bosna hersek tuzla üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi en önemli yüksek eğitim kurumlarından biri, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi'dir.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

1958 yılında yüksekokul olarak eğitime başlayan Tuzla Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri denklik sistemine de dahildir. Tuzla üniversite tercihlerinde daha da fazla rağbet görmeye başlayan bir üniversite haline gelen Tuzla Üniversitesi, iki ve dört senelik fakülte eğitimlerinde kaliteyi büyük oranda arttırmıştır. Günümüzde sayısı 13 olan Tuzla Üniversitesi fakülteleri, Bologna Kriterleri’ne de uygun bir yükseköğretim programına sahiptir.

1972 yılından başlayarak Bosna hersek üniversitesi gibi kurumlarla ve yurtdışında eğitim veren birçok üniversite ile işbirliği yapan okul, Bosna Hersekte ki üniversiteler arasındaki saygın konumunu korumaktadır. Tuzla Üniversitesi lisans programlarındaki öğrencilere hiçbir kültürel farklılık yaşatmadan Avrupa kalitesinde verilen eğitim; kongreler, fuarlar, bilimsel araştırma çalışmaları, uluslararası projeler gibi birçok alanı kapsamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan profesyonel danışmanlık, aracılık faaliyetleri, dil eğitimi programları, karşılama ve yerleştirme hizmetleriyle Tuzla Üniversitesi lisans eğitimine siz de dahil olabilirsiniz. Son dönemde yoğun bir talep gören Tuzla Üniversitesi Mühendislik Eğitimi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi, Tuzla Üniversitesi harçları ve diğer tüm konularda da sorularınıza yanıt bulmak için bizi arayabilirsiniz. Tuzla Üniversitesi başvurusu sürecinizi hemen başlatacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa’nın merkezinde sürdüreceğiniz eğitim hayatınızda da her zaman size destek olmaya devam edecektir.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Bosna Hersek'te ortalama kira 2 kişi için aylık 450 lira civarında ve bu rakam elektrik, su vs dahil olmak üzere 600 - 700 liraya ulaşıyor. Yurt ücretleri, oda tipine ve şehre göre kişi başı aylık 200 ile 300 TL arasında değişmektedir.

Tuzla Üniversitesi, Bosna Hersek'teki en iyi üniversitelerden biridir. 1992 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Genel Bölümleri Hakkında;

  • Oyunculuk, Üretim
  • Pazarlama, Muhasebe, İşletme Finans, Finans, Bankacılık, Sigortacılık Ekonomi
  • Üç Yıllık çalışma: Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Yönetim ve Girişimcilik
  • Fizik tedavi, Eğitim Rehabilitasyon, Davranış Bozuklukları
  • Elektrik enerjisi, Teknik Bilgisayar Bilimleri, İletişim
  • Üç yıllık çalışma- Koçluk: Spor, Özel uygulamalar
  • Boşnak dili ve edebiyatı, Tarih, Pedagoji-Psikoloji, Gazetecilik, Sosyal hizmet, Sosyoloji, Felsefe, İngiliz dili ve edebiyatı, Alman dili ve edebiyatı, Türk dili ve edebiyatı
 

Üç yıllık çalışma: Sınıf Öğretim, Teknik Eğitim ve Bilişim
Enerji Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, Mekatronik
Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya
Üç yıllık çalışma: Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji
Gıda Teknolojileri: Kimyasal Mühendisliği, Çevre Mühendisliği Cevre Koruma
Madencilik, Jeoloji, İnşaat Mühendisliği, Kuyu Mineralleri, Güvenlik çalışmaları ve yardım

#tuzlaüniversitesi #tuzladaüniversite #tuzlaeğitimerkezi #tuzlamerkezibosnahersek #eurostarfarkıiletuzla #eurostarvetuzlabosnahersek

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!