Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Tıp eğitimi almak için ülkemiz, birbirinden seçkin tıp fakültelerimiz tercihtir ama asla olmazsa olmaz değildir. Bosna Hersek Üniversiteleri tıp..

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Bosna Hersek, son yıllarda üniversite eğitimi konusunda tercih edilen bir ülkedir. Bunun sebebi de buradaki okulların hem kaliteleri hem de ekonomik olmasıdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda takip edilmesi gereken yolları biliyor ve buna göre de öğrenci adaylarımızı yönlendiriyoruz. Ülkemizde üniversite sınavları stresli bir dönemi kapsar. Herkes istediği bölüme giremediği için, yurt dışında eğitim almak gibi alternatifler ortaya çıkmaktadır. Elbette yurt dışı eğitimleri epey masraflıdır. Bosna Hersek bu konuda daha uygun seçeneklere sahiptir. Bosna Hersek üniversiteleri tıp alanında da eğitim imkanı sunmaktadır. eğer doktor olmak gibi bir düşünceniz var ise, hemen istediğiniz üniversiteler arasından seçim yapabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak gerek tıp gerekse diğer bölümler konusunda öğrencilerimizi uygun üniversitelere yönlendiriyoruz. Bosna Hersek üniversiteleri tıp bölümü için Saraybosna Devlet Üniversitesi ve Tuzla Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Devlet üniversiteleri Bosna’da senelik harç ücreti olarak 1000 euro ile 3200 euro arasında değişmektedir. Tıp eğitimi Boşnakçadır. Bu yüzden bir sene hazırlık okumanız gerekir. Tıp dışında başka bölümlerde de eğitim almak isterseniz, farklı üniversite ve bölümleri değerlendirebilirsiniz. Seçeneklerin bol olması avantaj oluşturmaktadır. Tıp dışında diğer bölümler de olduğu için farklı bölümlerde de eğitim alabilirsiniz. Biz bu konuda size destek veriyoruz. Mimarlıktan hukuk fakültesine kadar birçok bölümde eğitim alabilirsiniz.

Bosna Hersek üniversiteleri tıp dışında Türkçe destekli eğitim almak isterseniz Uluslararası Travnik Üniversitesi’ne başvurabilirsiniz. Bu okulun sınav şartı yoktur. Türkçe destekli eğitim konusunda hukuk, mimarlık, elektrik mühendisliği, makina mühendisliği ve inşaat mühendisliğini tercih edebilirsiniz. Böylece hazırlık okumadan hemen birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Saraybosna Üniversitesi 1949 yılından bu yana eğitim veren köklü bir üniversite olduğu için bu okulun YÖK denkliği de vardır. Dolayısıyla kolayca seçiminizi yapabilirsiniz. Türkçe destekli eğitim fiyatları ise senelik mühendislik fakültelerinde 2500 euro, mimarlıkta 2500 euro ve hukuk fakültesinde 2000 euro olarak geçmektedir. Yani gayet ekonomik olarak bölümlerde okuyabilirsiniz. İsterseniz Boşnakça ve İngilizce, isterseniz de Türkçe destekli eğitim alabilirsiniz. Sorunlar için uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

#bosnaherseküniversiteleritıp

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!