Bosna Hersek Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek Üniversitesi eğitim ücretleri ile kıyaslanabilecek kaliteli Avrupa Üniversiteleri bakımından gerçekten son derece uygun rakamlıdır..

Bosna Hersek Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Yüksek okul deneyimini daha iyi standartlarda sürdürmek için yurt dışında okumak birçok öğrencinin tercihi. Sadece iyi üniversite eğitimi almak için değil, sağlam bir gelecek kurmak için de bu önemlidir. Yurt dışında üniversite okuduğunuzda farklı kültürel özellikleri ya da dil de öğrenirsiniz. Bu da size kişisel gelişim açısından da artı sağlar. Son yılların yurt dışı eğitimi konularında en iyi firmalarından olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tam da bu noktada devreye giriyor. Türkiye’ den yapılan başvurularla ciddi oranda öğrenci kazandıran firmaya her konuda bilgi alarak başvuru yapabiliyorsunuz. Daha somut açıklanırsa, Bosna Hersek üniversitesi eğitim ücretleri ve zamanı, konaklama koşulları, oturma izni, lisans tamamlama, denklik durumu gibi çok yönlü konularda destek alabiliyorsunuz.

Avrupa’nın en ekonomik harç ücret alan üniversitelerini barındıran Bosna Hersek, yüksek kalitede ideal eğitim için iyi bir ülke seçimi. Bosna Hersek üniversitesi eğitim ücretleri bölüm, devlet- özel üniversite, dil gibi özelliklere göre düşünülebilir. Bu açıdan ana dilde olan tüm bölümler diğerlerine göre daha ucuz, sağlık bölümleri de diğerlerine göre daha pahalıdır. Saraybosna Üniversitesi Boşnakça dilde ortalama 1000€ ve 3000€ arasında yıllık ücret alıyor. Sağlık alanında bu rakam 2200-3500€ arasında olabiliyor. Zenica Üniversitesi’nde yine çok sayıda bölüm 1500€ ile harç ödemesi alıyor. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde Boşnakça bölümler 1250€ civarında ve Türkçe destekli eğitim ayrıcalığı var. 2500€ mühendislik, mimarlık, iş güvenliği gibi bölümlerde alınan Türkçe destekli eğitim için geçerli. Tuzla Ünv. de 1500€ civarında Boşnakça eğitim vermekte.

Bosna Hersek üniversitesi eğitim ücretleri harçlarla sınırlı değil elbette. Konaklama, kişisel giderler, temel gıda ihtiyaçları, bölümün getirdiği ekstra giderler, kaynak temini vs. için de ayrıca bütçe ayırmanız gerekiyor. Seçilen okula kayıt olmadan önce Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile evrak giderleri de dahil kapsamlı bir hesaplama yapabilirsiniz. Orada ne tür ödemelerle karşılaşacağınız sonradan kriz olmaması için bilinmesi gereken bir durum. Konaklama ücretleri merak edilen bir konu olduğundan, yurtlarda 100-250€ gibi aylık ücretle kalabiliyorsunuz. Yaygın bir uygulama olan aile yanlarında oda kiralama için de 100-150€ ya da daha uygun aylık ödemeyle konaklayabilirsiniz. Kendiniz ev tutmak istediğinizde de 600€’ya kadar ev bulmak mümkün.

#bosnaherseküniversitesieğitimücretleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 4]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!