Yurtdışında Türkçe Eğitim

Yurtdışında Yabancı Dil Destekli Eğitim

Yurtdışında Yabancı Dil Destekli Eğitim, Yurtdışında eğitim görme hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız gideceğiniz ülke dil bilgisini bilme gerekliliği ortaya...

Yurtdışında Yabancı Dil Destekli Eğitim

Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bosna Hersek’te bulunan Uluslararası Travnik üniversitesi ile yaptığımız anlaşmaya göre Lisans eğitimi Yabancı Dil Destekli olarak verilecektir. Boşnak kültürünün Türklerle benzer yapıya sahip olması nedeniyle Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde Türk dili Destekli üniversite eğitimi verilmeye başlanmıştır. İngilizce eğitim de verilmektedir. Boşnakça Latin kökenli bir dil olduğu için bu dil ile uyumlu birçok kelimeyi de içermektedir. Bu da Türkiye’den giden öğrencilere daha iyi anlama ve öğrenme kolaylığı sağlamaktadır. Bu dillerin birbirine yakınlığı eski tarihlere dayanmaktadır. Bosna Hersek’teki Üniversitelerde dili yaşatmak adına pek çok çaba sarf edilmektedir. Boşnaklar tarihte buraya göç ederek yerleşmiş ve dillerinin özelliklerini yitirmemeye çalışmışlardır. Türklerle olan bağlarını kuvvetlendirebilmek için üniversitelerinin kapılarını Türk öğrencilere açmışlardır. Travnik şehrinde bulunan Uluslararası Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli eğitim verilmeye başlanmıştır.

Dil öğrenmek çok zordur. Türk dili yabancı diller arasında en zor öğrenilen dildir. Bosna Hersek’te Yabancı Dil bilen, deneyimli, özgüven sahibi profesörlerin ders vermeleri Türkiye’den giden öğrenciler için büyük avantajdır. Bu deneyimli profesörler sayesin de gençler dillerinin şivesini kaybetmeden konuşup Boşnakçayı da kolaylıkla anlamaktadırlar.Üniversitelerin bu imkanları sayesinde Türkiye’den buraya okumaya gelen öğrenciler diplomalarını alıp ülkemize geri geldiklerinde daha kolay iş imkanı bulurlar.Müslüman kültürünün içinden gelen Boşnaklar sayesinde ortak kültürü tanıma ve anlama kolaylaşmaktadır. Yabancı Dil Destekli eğitim verilen üniversitede mezun olan öğrenciler için de iş sahası açılmaktadır. Öğrenciler yurt dışında üniversite okuyarak geleceklerini garanti altına alacaklardır.

Gençler, hem üniversite mezunu olup hem de kendi dilinizin desteği ile yurt dışında eğitim almak istemez misiniz? O halde hiç düşünmeden kendi ülkemizde okuyormuş gibi Bosna Hersek’teki Uluslararası Travnik üniversitesine başvuru yapmalıyız.

Bu fırsatı kaçırmamak sizin elinizde.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!