Uluslararası Travnik Üniversitesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi, Bosna Hersek Cumhuriyeti'nin en önemli kentlerinden Travnik'te bulunmaktadır. Bir sınav şart olmadan, seçkin bir..

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Saraybosna ile arasında 90 km olan Travnik, Bosna Hersek ülkesinin merkez bölümünde yer alan ve Bosnahersek eğitim sistemi içinde önemli bir konuma sahip olan kentler arasındadır. Merkez Bosna Kantonu’nun başkenti Travnikte eğitim alacak öğrenciler, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kentten çok fazla devlet adamı çıkması nedeniyle “Vezirler Şehri” olarak adlandırılmasından ve Osmanlı Devleti’nin Bosna eyaletinin de merkez kenti olmasından dolayı Travnikte üniversite okumak için yoğun bir talep göstermektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin yapıldığı bu kentte Osmanlıların pek çok cami ve türbe yaptırmasına gönderme yapmak için Travnik’te çekilen resimlerde 40 adet caminin bile görülebileceği söylenmektedir. Bunun dışında Nobel Edebiyat Ödülü almış dünyaca ünlü yazar İvo Andriç de Travnikte eğitim almış ve yaşamıştır.

Uluslararası Travnik üniversiteleri 3+2 180 ECTS ya da 4+1 240 ECTS şeklinde değişen sürelerde eğitim vermekte olduğu gibi, Bosna eğitim sistemi genelinde kabul edilen Slav dili Boşnakçayı kullanmaktadır. Yurtdışında Bosnahersekte okumak isteyen öğrenciler için detaylı bir eğitim olanağı sunan Uluslararası Travnik Üniversitesi, toplam 6 fakülte ile eğitim sağlamaktadır. Bosnada mühendislik eğitimi almak isteyenlerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığı ile seçebileceği Uluslararası Travnik Üniversitesi, Bosnada eğitim almak isteyenlere de kapılarını açmaktadır. Bosnahersekte mühendislik eğitimi için yapılan başvurularda; yerleşme, oturma izni alımı, danışmanlık ve Bosna eğitim sistemi çalışmaları gibi birçok alanda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosnahersekte eğitim almak isteyenlere de çözüme yönelik danışmanlık yapmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Bölümleri

Hukuk Fakültesi

Hukuk

Politeknik Fakültesi

İMimarlık

İnşaat Mühendislik

Makine Mühendislik

Elektrik Mühendislik

Bilgisayar Mühendisliği

Telekomünikasyon

Lojistik

Mühendislik Yönetimi

İş Güvenliği

Trafik Fakültesi

Karayolu ve Kentsel Ulaşım

Trafik Yönetimi

Hava Taşımacılığı

Ekonomi Fakültesi

Finans, Muhasebe ve Denetim

Bankacılık ve Sigortacılık

Pazarlama ve Ticaret

Girişimcilik ve Serbet Meslek

Turizm ve Otelcilik

İşletme Ekonomisi

İşletme Yönetimi

İşletme Enformatiği

Ekoloji Fakültesi

Uygulama Ekoloji

Çevre Koruma

Medya Ve İletişim Fakültesi

İletişim

Medya ve Gazetecilik

#uluslararasıtravniküniversitesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!